Czcionka:

Kontrast:

Jesteś przedsiębiorcą i potrzebujesz wykonać badania sanitarno-epidemiologiczne swoim pracownikom? Myślisz o tym żeby zatrudnić się w branży, w której wymagane są badania?

Badania sanitarno-epidemiologiczne wykonywane są w Poradni Medycyny Pracy w WSzS przy ul. Hubalczyków 1 w Słupsku. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny pod numerem (59) 8460591.

BADANIA – na czym polegają?

Badanie laboratoryjne polega na przebadaniu dostarczonych przez zainteresowanego próbek kału. Próbki dostarcza się trzykrotne tak, aby wykluczyć zakażenie pałeczkami durem brzusznym, durem rzekomym A, B, C lub innymi pałeczkami z rodzaju Salmonella i Shigella, w trzech kolejnych następujących po sobie dniach.

Dlaczego należy się badać?

Badania mają wykluczyć bądź wykryć schorzenia będące przeciwwskazaniem do pracy w kontakcie z żywnością. Najbardziej niebezpiecznymi są choroby biegunkowe, nosicielstwo salmonellozy lub schorzenia przenoszone drogą kropelkową. Od paru lat w Polce powrócił problem zachorowań na gruźlicę, która szybko rozprzestrzenia się przez kontakt bezpośredni. Dlatego osoby, których pracy wymaga kontaktu z ludźmi muszą posiadać aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania takiej pracy, wpisane do książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Wielkość tekstu