Alicja Magiera z Bytowa to wulkan energii. W tym roku z pomocą rodziny postanowiła zostać prawdziwą Mikołajką dla pacjentów słupskiego szpitala.

Alicja Magiera ma dar do pomagania. Każdego roku angażuje się w świąteczną inicjatywę mającą sprawić radość osobom w trudnej sytuacji. – Zwykle współpracowałam z jedną z dużych fundacji, jednak w tym roku zaangażowałam najbliższych. Mama Beata wcieliła się w rolę pomocnika Mikołajki, natomiast tato Franciszek i brat Jarosław zajęli się transportem tak dużej ilości paczek – mówi pani Alicja.

Inicjatorka akcji już od października zaczęła pozyskiwać upominki od sponsorów.  – O wsparcie zapytałam prawie 150 przedsiębiorstw. Z odpowiedziami bywa różnie, jednak się nie zniechęcałam. Radość pacjentów i pacjentek jest bezcenną nagrodą. Żadne słowa nie są w stanie opisać tylu szczerych i głębokich emocji, które otrzymałam od obdarowanych – zaznacza pani Alicja.

Akcja wolontariuszki objęła oddziały Onkologii Klinicznej, Chemioterapii, Chirurgii Onkologicznej oraz Patologii Ciąży. Łącznie dzięki inicjatywie i wspaniałemu sercu Alicji podarunki otrzymało aż 91 pacjentów i pacjentek.