W słupskim szpitalu „Cała Polska czyta dzieciom”

SOR: 17 stany bezpośredniego
zagrożenia zdrowotnego
101 Wczoraj SZPITAL: 461 Pacjenci na
oddziałach
80638 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

W słupskim szpitalu „Cała Polska czyta dzieciom”

We wtorek 17 października na oddziale chirurgii dziecięcej certyfikat „Znakomitej lektorki” otrzymała Pani Aleksandra Szemryk – kierownik słupskiej księgarni Matras. Pani Aleksandra przyjęła zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku, włączając się w kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.  Kampania ma na celu propagowanie czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Pacjenci chirurgii dziecięcej wysłuchali fragmentu książki Grzegorza Kasdepke pt. „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta prawie wszystko”. Grzegorz Kasdepke jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, w których w bardzo humorystyczny sposób przybliża różnorodne aspekty życia, literatury i nie tylko. Bohaterowie książki, niesforni bliźniacy – Kuba i Buba, w bardzo przystępny sposób wyjaśniają małym pacjentom, czym jest Karta Praw Dziecka Pacjenta, zdradzają najpilniej strzeżone sekrety szpitala. Wyjaśniają, dlaczego warto słuchać lekarza i do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje.

Spotkanie z Panią Aleksandrą Szemryk przebiegło w bardzo miłej atmosferze i z pewnością oderwało myśli chorych dzieci od ich zdrowotnych problemów.

Anna Butryn

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnej stronie http://www.sp9.slupsk.pl/oddzialy-przyszpitalne