Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza |Korczaka w Słupsku na podstawie „Zaleceń dla świadczeniodawców dotyczących zasad udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” opublikowanych przez POW NFZ w Gdańsku w dniu 15.03.2020 r. w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19, zawiesza udzielanie świadczeń od dnia 16.03.2020 r. wykonywanych planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego. Dotyczy to przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w celu:

• przeprowadzenia diagnostyki oraz zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych,
  • prowadzenia rehabilitacji leczniczej,
  • stomatologii,
  • ambulatoryjnej opieki specjalistycznej,
  • badań diagnostycznych wykonywanych ambulatoryjnie takich jak:
    • tomografia komputerowa,
    • rezonans magnetyczny,
    • gastroskopia,
    • kolonoskopia,
    • USG
  • oraz badań profilaktycznych i przeprowadzania szczepień.

W każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy ocenić i wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów i prawdopodobieństwo jego pogorszenia.