Teatrzyk KAMISHIBAI i „Koszmarny Karolek”

74468 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Teatrzyk KAMISHIBAI i „Koszmarny Karolek”

19 maja gościliśmy na oddziale chirurgii dziecięcej słupskiego szpitala panią Magdalenę Owczarek z biblioteki miejskiej przy ul. Hubalczyków, która od lat „zaraża” dzieci miłością do książek. Pani bibliotekarka wraz praktykantkami z Zespołu Szkół Technicznych nr 3 w Słupsku (Michaliną Tołek,  Aleksandrą Mozgawą i Oliwią Marcinkowską) ciekawie wypełniły czas pacjentom i ich rodzicom. Dziewczęta przebrane za postaci z bajek, czytały opowiadania ze znanej i lubianej książki o przygodach „Koszmarnego Karolka”.

Bardzo interesująco wyglądał teatrzyk KAMISHIBAI, który zaprezentowała pani Magda. Jest to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małej, drewnianej skrzynki. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy historię pt. „Kotka Milusia”. Licznie zebrane w świetlicy dzieci i rodzice poczuli się jak w mini teatrze i mogli zapomnieć o chorobie i bólu. Tego samego dnia jeden z młodych pacjentów naszego oddziału – Filip Klawikowski z kl. II gimnazjum w Oleśnicy, pochwalił się swoim talentem. Filip potrafi ułożyć kostkę Rubika w ciągu 9 sekund! Z kroplówką podłączoną do ręki zajęło mu to kilka sekund dłużej. Brawo!