„Św. Mikołaj i córka króla Zimlandii”

74468 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

„Św. Mikołaj i córka króla Zimlandii”

Pod takim tytułem dnia 05.12.2017 r. dzieci przebywające na oddziale pediatrycznym WSS w Słupsku obejrzały edukacyjny spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa.

Była to świąteczna opowieść o córce króla – Zimlince, która całe dnie psociła i terroryzowała dwór coraz to nowymi zachciankami. Uważała, że jako królewna może dokuczać innym i mieć wszystko, czego zechce. Kiedy dziewczynka napisała niegrzeczny list do świętego Mikołaja z listą żądań, zamiast stosu prezentów dostała w podarunku rózgę, za pomocą której niechcący przemieniła się w świnkę. Dopiero, kiedy mała królewna przeprosiła wszystkich, których skrzywdziła, wróciła do dawnej postaci. Po seansie wszyscy zostali obdarowani przez Mikołaja słodyczami oraz zestawem gumek Loom Bands do robienia bransoletek. Prezenty otrzymali też mali pacjenci na oddziale chirurgicznym dla dzieci. Ogromne zaangażowanie artystów  sprawiło, że zachwyceni widzowie zapomnieli o pobycie w szpitalu. Dziękujemy za niezapomniane przeżycia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnej stronie http://www.sp9.slupsk.pl/oddzialy-przyszpitalne

Anna Butryn