Az 100 tysięcy złotych uzbierały dwie słupskie organizacje dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Pieniądze te mają posłużyć rozwojowi przeszczepów szpiku kostnego w słupskim szpitalu.
Słupski Rotary Club i Stowarzyszenie na Recz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku uzbierały łącznie 100 tys. złotych na rzecz pomocy oddziałowi hematologicznemu słupskiego szpitala. Pieniądze te zostaną przekazane na zakup separatora komórkowego potrzebnego do przeszczepów szpiku kostnego.
W imieniu Rotary Club Słupsk czek z darowizną na 60 tysięcy złotych wręczał Andrzej Ossowski, prezydent słupskiego klubu. Jak zaznacza, przekazaną sumę pieniędzy udało się zebrać podczas uroczystej kolacji. – Poprosiliśmy mieszkańców Słupska i okolic, aby przybyli na kolację. Licytowaliśmy różne przedmioty i na bazie tego zebraliśmy dość dużą kwotę – zaznacza Andrzej Ossowski. – To nie pierwszy raz, gdy wspieramy słupską hematologię. W czerwcu 2018 roku zbieraliśmy pieniądze w podobny sposób i zebraliśmy 40 tysięcy złotych.
Czek w imieniu Słupskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Hematologii i Transplantacji Szpiku przekazywała Irena Moszczyńska, słupska lekarka i prezes stowarzyszenia. Doktor Moszczyńska zaznaczała, że prowadzone przez stowarzyszenie zbiórki to zasługa ordynatora oddziału hematologii słupskiego szpitala Wojciecha Hemendy, który skutecznie zabiega o fundusze u sponsorów i darczyńców. – Latem prowadziliśmy także z lekarzami z oddziału badania pacjentów w Ustce za dobrowolne datki – tłumaczy Moszczyńska. – Wszyscy jesteśmy dumni, że Słupsk posiada oddział szpitalny dokonujący przeszczepów szpiku, bo liczba osób oczekujących na przeszczepy jest ogromna.
W imieniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku czeki odebrali Andrzej Sapiński, prezes Zarządu i Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Zarządu. Bez inicjatywy społecznej solidaryzującej się z potrzebami zdrowotnymi mieszkańców naszego miasta wielu spraw byśmy nie zrobili – aznaczał prezes Andrzej Sapiński. – Za te uratowane życia, za te uratowane zdrowia serdecznie państwu dziękuję w imieniu własnym, pacjentów i pracowników oddziału. Dziękujemy prosząc o dalsze inicjatywy.
To nie pierwsza darowizna, którą Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku otrzymał w ostatnim czasie na zakup separatora komórkowego. Kwotę 30 tysięcy złotych przeznaczyła na ten cel już gmina Kobylnica.