Stanisław Szarek, długoletni ratownik medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska I stopnia.

Pan Stanisław od 17 lat jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Prawie przez całą harcerską służbę związany z 42 Harcerską Drużyną Wielopoziomową „Biały kieł”, gdzie przez lata pełnił funkcję przybocznego. Od początku swojej harcerskiej drogi odznacza się wyjątkową postawą i zaangażowniem – nie tylko w odniesieniu do ideałów harcerskich. Ratownictwo i promocja udzielania pierwszej pomocy stało się jego hobby, celem i pracą. Z tego powodu od lat związany jest zawodowo ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

W latach 2009-2015 pełnił „podwójną” służbę w Słupsku – poza działalnością instruktorską był szefem oddziału Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy.

Jak opisują go znajomi: wyróżnia go gotowość do niesienia pomocy; nie pyta po co trzea coś zrobić, ale jaki będzie efekt i komu można w ten sposób pomóc.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Urząd Miejski w Słupsku