Czcionka:

Kontrast:

Ośrodek rehabilitacji dziennej

KIEROWNIK
mgr Józef Gabrysiak

 

TELEFONY

Sekretariat: 59 8460 177
Rejestracja:
poniedziałek – 7:45 – 14:00
wtorek – 7:45 – 11:00
środa: – 7:45 – 11:00
czwartek – 7:45 – 11:00

 

Dni i godziny przyjęć:

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
07.25-18.30 07.00-18.00 07.25-18.30 07.00-18.00 07.25-18.00

 

 

CHARAKTERYSTYKA BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI

W Ośrodku Rehabilitacji Dziennej  przyjmowani są pacjenci z chorobami onkologicznymi w szczególności po mastektomii, ze stwardnieniem rozsianym, dysfunkcją ręki, po przebytych urazach, po udarach i wylewach, z chorobami przewlekłymi. Czas pobytu w ośrodku rehabilitacji dziennej wynosi dla pacjenta od 3 do 6 tygodni, średnio 5 zabiegów dziennie. Usługa medyczna refundowana przez NFZ, warunkiem uzyskania świadczenia jest otrzymanie skierowania od lekarza specjalisty uprawnionego do wystawienia skierowania bądź lekarza rodzinnego w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej.

Ośrodek wyposażony jest w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, zarówno do kinezyterapii jak i do fizykoterapii. Znajduje się w nim również sprzęt do hydroterapii. Wykonywany jest  masaż klasyczny oraz masaż limfatyczny.
Ośrodek zatrudnia wykwalifikowany personel, który stale aktualizuje i wzbogaca swoją wiedzę z zakresu rehabilitacji uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i szkoleniach.

 

Wykonujemy zabiegi z zakresu:

  • światłolecznictwa (laser, biotron, sollux),
  • elektrolecznictwa (diadynamik, jonoforeza, galwanizacja, prądy Tens, Traubert, Kotz, prądy interferencyjne, elektrostymulacja), prądy wielkiej częstotliwości (diatermia krótkofalowa, terapuls), ultradźwięki, ultrafonoforeza, pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości (magnetronik), aquavibron.

 

W ramach hydroterapii zapewniamy zabiegi:

  • masaż wirowy kończyn górnych i dolnych,
  • masaż podwodny, kąpiel perełkową i hydromasaż.

 

Zajęcia z kinezyterapii odbywają się na sali gimnastycznej wyposażonej w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.

Wielkość tekstu