Czcionka:

Kontrast:

Poradnia chirurgii stomatologicznej

Dni i godziny przyjęć:

 

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
12.00-18.00 07.00-13.30 07.00-13.00 13.00-19.00 07.00-13.00

 

Poradnia znajduje się w Budynku B, parter szpitala, przy ul. Hubalczyków 1.

Rejestrować się można osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 59 84 60 543
 

Świadczenia zdrowotne z zakresu lecznictwa stomatologicznego realizowane są w trybie ambulatoryjnym z zakresu chirurgii stomatologicznej oraz w formie konsultacji dla pacjentów hospitalizowanych.

Poradnia Chirurgii Stomatologicznej – diagnostyka i leczenie chorób jamy ustnej i kości szczękowych

Specjalistyczna pomoc poradni dostępna jest dla Pacjentów posiadających skierowanie od lekarza POZ lub odpłatnie. Do poradni mogą zgłaszać się osoby w celu rozpoznania oraz chirurgicznego leczenia chorób jamy ustnej i kości szczękowych. Chirurg stomatolog NFZ udziela pomocy w przypadku usuwania torbieli tkanek miękkich i twardych, ekstrakcji zatrzymanych zębów, usuwania ropni przestrzeni okołoszczękowych i tkanek miękkich, leczeniu złamań zębów i chorób gruczołów ślinowych. Chirurgia stomatologiczna przyjmuje Pacjentów wymagających pomocy przy skomplikowanej ekstrakcji zębów. Nasi specjaliści przygotowują także jamę ustną do leczenia protetycznego. W poradni odbywa się m.in. chirurgiczne usuwanie ósemek, resekcje korzeni zębowych oraz ortopedyczne leczenie złamań kości szczękowych. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, Poradnia Chirurgii Stomatologicznej zapewnia bezbolesne zabiegi. Nowoczesny sprzęt gwarantuje skuteczność leczenia i bezpieczeństwo Pacjentów.

Chirurg stomatolog – NFZ lub odpłatnie

Nasi specjaliści posiadają wysokie kwalifikacje w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej, chorób twarzoczaszki, a także ortodoncji, periodontologii i protetyki. Chirurgia szczękowa to profesjonalna pomoc przy zniekształceniach twarzy, wadach zgryzu, zmianach okołowierzchołkowych zębów. Chirurgiczne usuwanie ósemek konieczne jest wówczas, gdy dochodzi do zatrzymania zębów oraz związanych z nim stanów zapalnych. W wyniku mechanicznego urazu może dojść do złamania szczęki. Poradnia Chirurgii Stomatologicznej to miejsce, gdzie specjalista wstawia szynę lub protezę, by usztywnić złamaną kość. W przypadku przygotowywania jamy ustnej do leczenia protetycznego, chirurg stomatolog NFZ usuwa zgrubienia, fałdy i inne nierówności w jamie ustnej, by zapewnić Pacjentowi komfort i stabilność protezy. Poradnia Chirurgii Stomatologicznej w naszym szpitalu wykorzystuje nie tylko zaawansowany technologicznie sprzęt, ale też nowoczesne metody leczenia i diagnozowania stanu Pacjentów.

Wielkość tekstu