Czcionka:

Kontrast:

Poradnia chirurgii dziecięcej

PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ DLA DZIECI

Dni i godziny przyjęć:

 

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
07:25-18:00 07:25-18:00 07:25-18:00 07:25-18:00 07:25-18:00

 

Poradnia znajduje się na I piętrze Szpitala BLOK B, przy ul. Hubalczyków 1.
Rejestrować się można osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 59 84 60 172

Poradnia Chirurgii Ogólnej Dla Dzieci jest komórką organizacyjną przeznaczoną do udzielania ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie i zakresie chirurgii ogólnej dzieci oraz kwalifikacji do leczenia operacyjnego w warunkach szpitalnych oraz pełną opiekę pooperacyjną.

Chirurg dziecięcy – NFZ

Umiejscowiona na I piętrze bloku B Poradnia Chirurgii Dziecięcej przyjmuje Pacjentów po wcześniejszej rejestracji. Aby skonsultować się ze specjalistą, niezbędne jest skierowanie. Ambulatoryjna pomoc w poradni polega na diagnozowaniu oraz leczeniu chorób, wymagających interwencji chirurga, kwalifikowaniu do zabiegu operacyjnego oraz opiece pooperacyjnej. Chirurg dziecięcy udziela także specjalistycznych porad i zaopatruje rany. Do poradni należy zgłosić się z wynikami badań diagnostycznych, m.in. RTG i USG. Jeśli pacjent posiada karty informacyjne leczenia szpitalnego lub inną dokumentację medyczną przebytych chorób, powinien przedstawić je lekarzowi. Poradnia Chirurgii Dziecięcej umożliwia kontynuację leczenia po zakończeniu terapii w szpitalu. Zapewnia również szeroki zakres pełnionych świadczeń oraz krótki okres oczekiwania na wizytę. Każdy pracujący w poradni chirurg dziecięcy dysponuje wysokimi kwalifikacjami oraz bogatym doświadczeniem zawodowym.

Poradnia Chirurgii Dziecięcej – konsultacje kontrolne po zabiegach

Po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym istnieje konieczność kontroli stanu Pacjenta, a zwłaszcza rany pooperacyjnej. Zajmuje się tym chirurg dziecięcy NFZ, udzielając pomocy w trybie ambulatoryjnym. Ze specjalistą należy spotkać się także w sytuacji, gdy istnieją przesłanki do zabiegu. Chirurg dziecięcy przeprowadza wnikliwą analizę stanu Pacjenta i kwalifikuje go bądź nie do leczenia chirurgicznego. Poradnia Chirurgii Dziecięcej przyjmuje osoby ze zróżnicowanymi problemami chirurgicznymi, dotyczącymi układu pokarmowego, moczowego oraz skóry i tkanek miękkich. Ze specjalistycznej pomocy mogą korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia. Chirurg dziecięcy wykorzystuje w celach diagnostycznych i leczniczych nowoczesny sprzęt medyczny. Poza profesjonalną pomocą, zapewnia Pacjentom wsparcie i dostarcza wyczerpujących informacji o stanie chorego i postępach w leczeniu. Poradnia Chirurgii Dziecięcej ułatwia powrót do zdrowia po zabiegu chirurgicznym i zapobiega pojawianiu się stanowiących zagrożenie dla zdrowia powikłań.

Wielkość tekstu