Z dumą informujemy, że 28 sierpnia br. w słupskim szpitalu odbyło się oficjalne otwarcie SOR po modernizacji. Gośćmi specjalnymi byli Danuta Wawrowska- Radna Województwa Pomorskiego Przewodnicząca Komisji Współpracy Międzyregionalnej i Zagranicznej, Członek Komisji Nauki, Edukacji, Kultur i Sportu, Marek Bartoś – koordynator oddziału ratunkowego, Jacek Wojcikiewicz – dyrektor ds. medycznych, Małgorzata Żuchlińska – Pielęgniarka Oddziałowa, Jeanette Tankielun – Pielęgniarka Naczelna, Marek Biernacki- kierownik zamiejscowego biura Urzędu Marszałkowskiego, natomiast gościem honorowym wydarzenia był Mieczysław Struk- marszałek województwa pomorskiego.

Słupski SOR ze swoim nowoczesnym wyposażeniem i fachową opieką medyczną zapewnia pacjentom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Trzy sale wyposażone w 9 łóżek zastąpione zostały jedną salą o powierzchni ponad 200 m kw. z 15 łóżkami obserwacyjnymi oraz dodatkowo z 2 łóżkami na powierzchni wyodrębnionej – w tzw. izolatce. Każde łóżko wyposażone jest w odpowiedni sprzęt diagnostyczny. Ponadto na oddziale zainstalowano również system monitoringu, który umożliwia obserwację i monitorowanie podstawowych funkcji życiowych chorego przez personel medyczny pełniący dyżur na sali. Koszt modernizacji wyniósł 1,5 mln złotych, z czego większość środków przeznaczono na prace budowlane.