Ponad 150 osób zgłosiło się już do programu rehabilitacji kardiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. To efekt niespełna trzech miesięcy działania akcji w Słupsku. Duże powodzenie inicjatywy powoduje, że szpital nie zwalnia tempa i nadal zaprasza wszystkich dbających o serce do wzięcia udziału w programie.

Uczestnicy programu mogą korzystać za darmo, m.in. z zajęć aktywności fizycznej, indywidualnych konsultacji z psychologiem, fizjoterapeutą, rehabilitantem, dietetykiem, kardiologiem i pielęgniarką. Zgłosić mogą się wszyscy, którzy mają problem z nadciśnieniem lub chorobą układu krążenia. Dodatkowym warunkiem jest wiek – program skierowany jest do osób aktywnych zawodowo do 65. roku życia zameldowanych na terenie województwa pomorskiego.

– Do udziału w programie zapraszamy wszystkich, którzy cierpią z powodu chorób układu krążenia – mówi Paulina Szwed, opiekun pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. – Chodzi o osoby z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, chorobą naczyń obwodowych, z przewlekłą niewydolnością serca, zaburzeniami rytmu serca, miażdżycą, z wrodzoną lub nabytą wadą serca.

Istotne jest także to, iż program ten skierowany jest do osób po incydencie kardiologicznym, czyli np.  po udarze mózgu, zawale serca, rewaskularyzacji naczyń obwodowych bądź amputacji z przyczyn naczyniowych, czy po dekompensacji niewydolności serca.

Każdy, kto cierpi na którąś z chorób układu krążenia może łatwo zakwalifikować się do udziału w programie. Wystarczy wziąć od lekarza pierwszego kontaktu, lub innego lekarza sprawującego opiekę, zaświadczenie lekarskie z informacją o rodzaju schorzenia. Jeśli pacjent jest po incydencie kardiologicznym, wystarczy karta informacyjna leczenia szpitalnego. Z takim zaświadczeniem lub kartą należy zgłosić się do opiekuna pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku.

Biorący udział w programie będą mieli wykonywane badania, a także będą mogli skorzystać z od 16 do 30 sesji terapeutycznych (trwających do 90 min.). W zależności od indywidualnego planu przygotowanego dla danego pacjenta będą się one składać różnych elementów: zajęć aktywności fizycznej, spotkań z psychologiem, fizjoterapeutą, rehabilitantem, dietetykiem,  kardiologiem oraz z pielęgniarką.

Aby wziąć udział w programie należy skontaktować się z Pauliną Szwed dzwoniąc pod nr tel.: 509 575 216. Program trwa do końca 2022 r.