Oddział Bajka

SOR: 17 stany bezpośredniego
zagrożenia zdrowotnego
101 Wczoraj SZPITAL: 461 Pacjenci na
oddziałach
80638 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

 

 

Oddział Bajka

9 października 2017r. pod opieką nauczycieli SP9 pracujących w szpitalu –  Bajkowóz, czyli pełna niezwykłości i tajemnic, mobilna biblioteka odwiedziła szpitalne oddziały. Z jej pomocą dzieci zmagające się z chorobą mogły na chwilę wyrwać się ze szpitalnej rzeczywistości i wyruszyć w podróż do krainy wyobraźni. Bajkowy pojazd ma na swoim pokładzie zbiór wyjątkowych książek, które można wypożyczyć.

Wśród młodzieży dużym zainteresowaniem cieszyła się „Czarna książka kolorów”, w której odbywa się spotkanie widzących z niewidzącymi. To nie książka dla niewidomych, to książka dla wszystkich, gdyż uczy współodczuwania i uwrażliwia na odmienność. Autorka książki wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć, posmakować kolory. My też zaczynamy je widzieć inaczej, tak jak Tomek w „świecie ciemności”. Przed czytelnikiem otwierają się nowe przestrzenie – zmysłów, wyobraźni i odczuć.

Mali pacjenci z zaciekawieniem zaglądały do skrytek i tajemniczych schowków w poszukiwaniu magicznych przedmiotów. Zawartość szufladek oraz zabawne zagadki wprawiały w wesoły nastrój zarówno przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, jak i  młodzież ponadgimnazjalną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnej stronie http://www.sp9.slupsk.pl/oddzialy-przyszpitalne