Mikołajki ze studentami i zawodnikami Czarnych

74468 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Mikołajki ze studentami i zawodnikami Czarnych.

Szósty grudnia to dzień, w którym pacjenci oddziałów dziecięcych WSS w Słupsku mają moc atrakcji. Mikołaje nigdy nie zapominają o hospitalizowanych dzieciach i bardzo licznie przybywają do nich z prezentami.

Zaraz po śniadaniu z  wizytą do dzieci przyszli studenci Instytutu Pedagogiki,  Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z panią Eweliną Winiewicz z Biura Rektora oraz duszpasterz akademicki ks. Łukasz Bikun. Studentom towarzyszyli w tym roku zawodnicy „Czarnych Słupsk” – Łukasz Seweryn i Mantas Cesnauskis ze specjalistą ds. marketingu Czarnych Słupsk – p. Wiolettą Kozłowską. Koszykarze odwiedzili dzieci w salach, rozmawiali z nimi, odpowiadali na liczne, zadawane pytania, pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Studenci przygotowali dla dzieci ogrom atrakcji, bawili się z nimi, ozdabiali tekturowe bombki farbami i brokatowymi kartkami. Najmilszym momentem dla wszystkich było obdarowanie małych pacjentów prezentami. Promienność i uśmiech na twarzach dzieci świadczył o radości, jaką zrobili im akademiccy Mikołaje wraz z koszykarzami.

Obdarowane zostały nie tylko dzieci, ale również świetlice szpitalne wzbogaciły się w książki, zabawki, gry i puzzle. Dziękujemy zawodnikom i ich znajomym, studentom, kibicom i sponsorom. Bez ich wsparcia mikołajkowy dzień nie był by taki piękny i pełen wrażeń dla hospitalizowanych dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnej stronie http://www.sp9.slupsk.pl/oddzialy-przyszpitalne

Anna Butryn