Ma dopiero siedem lat, a już zrobiła rzecz, za którą można nazwać bohaterką. Diana Zawada zorganizowała wśród dzieci ze swojego przedszkola akcję zbiórki zabawek dla pacjentów pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Dziewczyna przywiozła dary na szpitalny oddział razem z mamą.

– Mamusiu, ja mam w domu zabawki, którymi już się nie bawię. Szkoda je wyrzucić, bo są jeszcze zupełnie dobre. Może dam je dzieciom w szpitalu. One są takie biedne. I może poproszę swoje koleżanki i kolegów, aby przekazali swoje nieużywane zabawki – powiedziała dwa tygodnie temu Diana do swojej mamy, gdy obie szły rano do przedszkola. Mam na chwilę zaniemówiła, ale zaraz podchwyciła pomysł córki. – Idziemy z tym do pani dyrektor przedszkola – powiedziała pani Paulina.

Dyrekcja przedszkola chętnie zgodziła się na zbiórkę. Później był telefon do słupskiego szpitala, ustalenia, zbiórka w przedszkolu i oto zebrało się kilka worków ładnych, ale już niepotrzebnych zabawek. Zabawek niepotrzebnych dotychczasowym właścicielom, bo chętnie się nimi pobawią dzieci leczone w słupskim szpitalu.

Piękny gest Diany docenił Zarząd Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Zarządu przekazała Dianie kosz słodyczy oraz dyplom z podziękowaniem. Razem z pomysłodawczynią akcji zabawki zbierały dzieci z Przedszkola nr 1 w Słupsku.

Serdecznie dziękujemy za dar serca dla pacjentów słupskiego szpitala.