Boli cię brzuch? Czujesz się ociężały? Masz nudności? To najczęstsze objawy świątecznego przejedzenia. Dolegliwości te dopadają podczas świąt Bożego Narodzenia niemal każdego z nas. W niektórych przypadkach pofolgowanie sobie przy świątecznym stole powoduje, że zgłaszamy się na SOR. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Słupska i regionu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zorganizował konferencję prasową z poradami lekarza i dietetyków jak uniknąć świątecznych kłopotów żołądkowych.

Dietetyk szpitalny opowiadał jak przygotować potrawy wigilijne i świąteczne, aby nie sprawiały nam kłopotów żołądkowych i jak jeść w święta, żeby nie rozchorować się. Lekarz przedstawił receptę na to jak reagować na świąteczne sensacje zdrowotne i jak sobie z nimi radzić samemu, a kiedy szukać pomocy medycznej.

Dla lepszego zobrazowania tematu przygotowaliśmy kilka pokazowych (dietetycznych) potraw świątecznych. Potrawami częstowaliśmy także naszych pacjentów. Nasza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów i pacjentów.

Smacznego na święta!