Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które zgłaszają się z inicjatywami pomocy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Jesteśmy bardzo zbudowani docierającymi do nas informacjami o przedsiębiorstwach i osobach prywatnych, które chcą podjąć się szycia maseczek medycznych. Odnosząc się do pojawiających się wątpliwości dotyczących możliwości wykorzystania przez szpitale maseczek szytych przez osoby prywatne i przedsiębiorstwa niewyspecjalizowane (bez atestów) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku informuje, iż takiej maseczki nie mogą być wykorzystywane przez personel medyczny. Jednakże, nie oznacza to, iż maseczki szyte przez osoby prywatne i niewyspecjalizowane firmy nie są w szpitalach potrzebne. Wręcz przeciwnie! Znajdą one swoje zastosowanie i zostaną przekazane do ochrony pacjentom oraz personelowi pomocniczemu.

Za wszystkie oferty pomocy serdecznie dziękujemy!