Czcionka:

Kontrast:

Dnia 27 czerwca (czwartek) odbyło się III Spotkanie Bariatryczne zorganizowane w słupskim szpitalu we współpracy ze Stowarzyszeniem Pacjentów Bariatrycznych CHLO.

Przewodnią ideą spotkań jest uświadamianie uczestników o możliwości obrania nowej, zdrowej ścieżki życiowej. Wszystkim osobom zainteresowanych zmniejszeniem masy ciała przyświecają podobne obawy.

To dzięki spotkaniom z lekarzami, dietetykami, psychologami pacjenci czują wsparcie na każdym etapie obranej drogi po zdrowie. Spotkania bariatryczne to także wymiana doświadczeń osób, które operacyjne zmniejszanie żołądka mają już za sobą. Jednym z członków stowarzyszenia jest Robert, dziennikarz Radia Plus Gliwice. Na pytanie czy jeszcze raz podjąłby taką decyzje twierdzi, że na wszystkie pytania dot. całego procesu odpowiedź jest jedna „tak”.

Swoimi wyborami pacjenci walczą o lepszą jakość życia. Dlatego tym bardziej cieszy, że zainteresowanie cyklem spotkań nie słabnie.

– Agenda przewiduje pewną systematykę. Zaproszeni eksperci zaczynają od przybliżenia tematyki operacyjnej, która tym razem doktor Michał Duszewski. Dodatkowo gościem specjalnym była autorka „Jak nie masz w głowie, to masz w biodrach” psycholog Agnieszka Węgiel, która od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Pacjentów Bariatrycznych CHLO – informuje Aleksandra Chacińska, rzecznik prasowy słupskiego szpitala.

Słupscy specjaliści z Ośrodka Koordynowanej Opieki Bariatrycznej mieli dobre informacje dla wszystkich zainteresowanych usunięciem fałdu skórnego, który pozostaje po okresie chudnięcia. W słupskim szpitalu istnieje możliwość zrobienia tzw. plastyki brzucha.

Dodatkowo uczestnicy otrzymali dodatkowe narzędzie do kontaktu z lekarzami, którym jest fanpage @bariatriaslupsk. Nie zabrakło także zdrowych przekąsek, które umiliły już mniej formalne rozmowy po spotkaniu.

https://www.facebook.com/bariatriaslupsk/

https://www.facebook.com/szpitalslupsk/

 

Wielkość tekstu