Erasmus+ z wizytą w szpitalu

74468 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Erasmus+ z wizytą w szpitalu

Dnia 15 grudnia 2017 nauczyciele szkół partnerskich projektu Erasmus+ z Portugalii i Cypru odwiedzili Oddział Pediatryczny WSzS im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. Celem wizyty było zapoznanie ich z charakterem pracy nauczycieli w słupskim szpitalu i warunkami w jakich są prowadzone zajęcia świetlicowe.

Nauczycielki szpitalnej świetlicy – Anna Butryn, Małgorzata Somionka i Ewa Tyborczyk zaprezentowały naszym zagranicznym kolegom i koleżankom Bajkowóz – Wędrującą Szpitalną Bibliotekę. Zostały poprowadzone zajęcia z Bajkowozem, w których uczestniczyli goście. Nauczyciele przenieśli się w świat bajek i czarów. Bardzo chętnie i ogromnym zaangażowaniem wzięli udział we wszystkich zadaniach, jakie zostały dla nich przygotowane. Największą popularnością cieszyła się „Czarna książka kolorów”, która jest miejscem spotkań widzących z niewidomymi oraz „Książka z dziurą” – pełna śmiesznych rysunków i jeszcze śmieszniejszych pomysłów na wykorzystanie dziury w samym środku książki.  Wszyscy bawili się wspaniale i z żalem opuszczali oddział, by wrócić do własnych szkół.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na szkolnej stronie http://www.sp9.slupsk.pl/oddzialy-przyszpitalne

Anna Butryn