Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych (12.05) to w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku wyjątkowe święto. Pielęgniarki i Położne są ważną częścią zespołu pracowników szpitala, dlatego już na piątek (10.05) odbyło się wspólne świętowanie w szpitalu przy ul. Hubalczyków.

Na okolicznościowe spotkanie Zarząd miał przyjemność zaprosić wszystkie pracujące w szpitalu Pielęgniarki i Położne. Ze względu na normalny dzień pracy, nie wszystkie panie mogły uczestniczyć w wydarzeniu. Jednak życzenia i słodkie podarunki od Zarządu szpitala trafiły do nich bezpośrednio na oddziały.

Zarząd podziękował Pielęgniarkom i Położnym za ich codzienny wysiłek, który wkładają w wykonywanie swoich odpowiedzialnych zadań zawodowych. Jak również za nieocenioną, dobrą energię, którą dzielą się z pacjentami i współpracownikami każdego dnia.

Do życzeń Zarządu przyłączyła się Sylwia Jałtuszewska, dyrektor do spraw pielęgniarstwa oraz Małgorzata Żuchlińska, przełożona pielęgniarka słupskiego szpitala. Spotkanie dopełnił występ aktorki komediowej Nowego Teatru Hanny Piotrowskiej, która zaśpiewała wielkie przeboje m.in. Tiny Turner, Wioletty Willas w wykonaniu kabaretowym.