„https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/reka” – Ręka zdjęcie utworzone przez jannoon028 – pl.freepik.com

Na „Dzień Onkologii” zaprasza Wojewódzki szpital Specjalistyczny w Słupsku. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17 lutego w godz. 12-14 w Sali konferencyjnej słupskiego szpitala przy ul. Hubalczyków 1. To znakomita okazja do zdobycia wiedzy o zapobieganiu i leczeniu chorób onkologicznych dla wszystkich. Akcja skierowana jest zarówno dla osób chorych onkologiczne jak i dla tych, którzy zainteresowani są poszerzeniem swojej wiedzy na ten temat i zdobyciem informacji o profilaktyce onkologicznej.
W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli badania zmian skórnych przy użyciu dermatoskopu, możliwość rozmowy z lekarzem onkologiem i chirurgiem onkologiem, a także pielęgniarką onkologiczną , dietetykiem i psychologiem. Uczestnicy spotkania będą mogli także porozmawiać z przedstawicielką sklepu medycznego na temat przysługujący chorym produktów służącym poprawie komfortu życia. W akcji wezmą udział także przedstawiciele fundacji pomagającym chorym onkologicznie: „Trzy Maliny” i „Omealife”.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.