SOR: 17 stany bezpośredniego
zagrożenia zdrowotnego
89 Wczoraj SZPITAL: 473 Pacjenci na
oddziałach
74468 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

 

Dzień Mikołajów, piratów i kolędników


Piętnasty grudnia był dla pacjentów oddziału pediatrycznego dniem pełnym wrażeń. Z wizytą do dzieci przyszli studenci Instytutu Nauki o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku, kierunek ratownictwa medycznego. Studentom towarzyszyły panie z biura rektora: Katarzyna Mudryk – Praszczak i Ewelina Winiewicz. Młodzi ratownicy przygotowali dzieciom moc niespodzianek.

Ale zanim zaczęli pokaz ratownictwa medycznego – oddział został zaatakowany przez piratów. Byli nimi wolontariusze z Fundacji Indygo: Jacek Szuba, Kamila Salwiak i Kamil Michalak. Pracownicy Fundacji oprócz szerokiego zakresu działań kulturowych i humanitarnych, angażują się w liczne projekty kulturowo – społeczne oraz uczestniczą w imprezach dedykowanych dzieciom. Piraci zabawiali, rozśmieszali zarówno dzieci jak i rodziców. Zaopatrzyli wszystkich w balonowe zabawki – głównie w miecze, jak przystało w na piratów. Stoczyli z chłopcami walkę na miecze, dziewczynki obdarowali balonowymi kwiatami wykonywanymi na poczekaniu. Wybuchom śmiechu i piskom nie było końca.

W trakcie zabawy jeden z piratów „zasłabł”. Tu natychmiast wkroczyli studenci z Akademii Pomorskiej. Szybko i fachowo udzielili pierwszej pomocy piratowi. Dzieci i rodzice mieli okazję zobaczyć namiastkę tego, czego uczą się przyszli ratownicy. Następnie studenci zaangażowali wszystkich do robienia jak najdłuższego łańcucha na choinkę. To nie był koniec atrakcji. W czasie prac nad choinkowym łańcuchem przyszli kolędnicy – również studenci AP, z Instytutu Muzyki. Towarzyszyła im pani Beata Grabowska. Zagrali i zaśpiewali piękne kolędy, wprowadzając tym atmosferę zbliżających się świąt.  Później wraz z Mikołajem chodzili po salach chorych kolędując i obdarowując pacjentów prezentami.

                                                                                                                                   Anna Butryn