Czcionka:

Kontrast:

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pacjenci będący w trakcie hospitalizacji w Oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Sp. z o.o. mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej.

Zespół psychologów szpitalnych zajmuje się świadczeniem pomocy psychologicznej na rzecz Pacjentów naszego Szpitala oraz ich Rodzin. Wszystkie dane osobiste i informacje ujawnione w rozmowie z psychologiem objęte są regulowaną prawnie tajemnicą.

Główne obszary działalności:

  • diagnoza i konsultacje psychologiczne

  • psychoedukacja oraz poradnictwo psychologiczne

  • interwencyjna pomoc psychologiczna i udzielanie wsparcia w sytuacjach trudnych związanych z hospitalizacją, chorobą somatyczną, stanami terminalnymi oraz procesem leczenia

  • opieka psychologiczna nad pacjentami przewlekle i onkologiczne chorymi

  • rehabilitację psychologiczną.

Wsparcie dla osób doświadczających żałoby:

  • Jeżeli straciłeś w naszym Szpitalu członka swojej Rodziny i nie potrafisz się sam uporać z tą stratą to masz możliwość bezpłatnej konsultacji z psychologiem.

  • Psycholog ukaże Ci etapy żałoby oraz poda praktyczne informacje na temat radzenia sobie z przykrymi psychologicznymi konsekwencjami, których doświadcza człowiek po stracie.
    Psycholog słucha, pomaga nazwać trudność, problem oraz towarzyszy w zdrowym i bezpiecznym wyrażaniu negatywnych emocji osoby w żałobie.

  • Umów się na wizytę pod numerami telefonów: 59 84 60 547 oraz 59 84 60 450 albo zgłoś potrzebę rozmowy na adres e-mail: psycholog@szpital.slupsk.pl


ODDZIAŁY GDZIE MOŻESZ BEZPOŚREDNIO ZGŁOSIĆ SIĘ DO PSYCHOLOGA
(podajemy nr tel. do sekretariatów Oddziałów):

Oddział Neurologiczny i Udarowy – tel. 59 84 60 380

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej – tel. 59 84 60 430

Oddział Onkologiczny – tel. 59 84 60 450

Oddział Hematologiczny – tel. 59 84 60 390

Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy – tel. 59 815 42 26


Jeśli jesteś pacjentem innego oddziału i masz potrzebę rozmowy z psychologiem – zgłoś ją lekarzowi prowadzącemu lub pielęgniarce.

Postaramy się dotrzeć do Ciebie jak najszybciej!

Jeśli masz trudności w bezpośrednim kontakcie możesz skorzystać z pomocy psychologicznej online – czekamy na twoją wiadomość pod adresem e-mailowym: psycholog@szpital.slupsk.pl

Informujemy, że dostępna jest również pomoc psychologiczna dla pracowników Szpitala. Powyżej dostępność psychologów w Oddziałach Szpitala oraz adres e-mail jako punkty kontaktowe.

Na tej stronie znajdą Państwo również przydatne informacje dotyczące zdrowia psychicznego oraz poradniki informujące o zachowaniach i postępowaniu w chorobach nowotworowych.

Wielkość tekstu