Jak napisać sztukę teatralną? Czy Muminki mogą zostać aktorami? O tym dowiadywały się dziś dzieci leczone w słupskim szpitalu. O tym interesującym wszystkich milusińskich temacie czytał Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku.

Choć do Mikołajek zostało jeszcze trochę czasu dziecięcych podopiecznych słupskiego szpitala już dziś odwiedził Święty Mikołaj. Przyszedł, aby czytać maluchom książkę o przygodach Muminków. Dzięki spotkaniu z profesjonalnym aktorem i sympatycznymi bohaterami bajki mali pacjenci mogli na kilkadziesiąt minut oderwać się od swoich problemów – Książkę o Muminkach dobrałem specjalnie do wieku słuchaczy, aby pokazać im piękno dawnych bajek –mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. – To już drugi raz, gdy z książkami gościmy w słupskim szpitalu. Bardzo lubimy tu przychodzić.
Dzisiejsze spotkanie z czytaniem na glos książek to wynik akcji „Czytamy z Dobra Energią” organizowanej przez słupski teatr. Polega ona na czytaniu głośnym w restauracjach, parkach i innych miejscach Słupska. Wstęp na wszystkie wydarzenia, realizowane w ramach projektu jest bezpłatny. Czytają aktorzy Nowego Teatru. Poza czytaniem – zabawy, warsztaty i konkursy z nagrodami.