107171 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

Przyjdź i zadbaj o swoje zdrowie!

13 sierpnia br. akcja Pomorskie dla Zdrowia organizowana przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. dotrze do Ustki (plaża Wschodnia – sektor 1). Lekarze pielęgniarki i ratownicy medyczni będą czekać na wszystkich zainteresowanych w godzinach 10:00 – 16:00.

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. W programie znajdą się następujące bezpłatne badania i konsultacje: pomiar ciśnienia, cholesterolu i trójglicerydów, poziomu cukru we krwi, konsultacje dermatologiczne – badanie znamion. Będą także szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego, słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  oraz pokazy ratownictwa medycznego Szkoły Policji w Słupsku. Animator przygotuje atrakcje dla najmłodszych.

Poprzez projekt Pomorskie dla Zdrowia Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego pragnie zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion, a także nauczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem.

Ogłoszenie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka Sp. z o.o. w Słupsku oferuje
czyściwo bawełniane białe i kolorowe, dobrze wchłaniające wodę, oleje, smary. Produkt niezbędny w warsztatach, pracach produkcyjno – montażowych, pracach porządkowych itp.
Cena netto 2,50 zł/kg.

Zapraszamy.

Kontakt: Władysław Wronka

tel. 59 8460707, 510 036 625

POMORSKIE DLA ZDROWIA 2017

ZAPRASZAMY 13 SIERPNIA DO USTKI

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego ZAPRASZA na BEZPŁATNE BADANIA DERMATOLOGICZNE, BADANIA- POMIAR CUKRU, CHOLESTEROLU, TRÓJGLICERYDÓW, POMIAR CIŚNIENIA ORAZ NA POKAZY I SZKOLENIA  RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

termin: NIEDZIELA, 13 SIERPNIA 2017 r.
godziny: 10:00-16:00
miejsce: USTKA (PLAŻA WSCHODNIA – SEKTOR 1)

W ramach akcji odbędą się konsultacje dermatologiczne wraz z możliwością wykonania badania dermatoskopowego zmian skórnych. Celem realizowanego projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.Czerniak to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Wczesne wykrycie pozwala jednak na całkowite wyleczenie aż 90% przypadków.

Poprzez projekt Pomorskie dla Zdrowia pragniemy zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion,a także nauczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem. Stałe zwiększanie świadomości zdrowotnej, zmniejsza lęk przed diagnozą i uzmysławia istotną rolę regularnych badań i konsultacji z lekarzami specjalistami.

W programie znajdą się bezpłatne badania i konsultacje pokazy ratownictwa medycznego:

– konsultacje dermatologiczne- dermatoskopowe badanie znamion,
– badania – pomiar cukru, pomiar ciśnienia,  pomiar cholesterolu, pomiar trójglicerydów,
– szkolenia i pokazy z udziałem ratowników medycznych naszego Szpitala, zespołu ratownictwa medycznego Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pokazy ratownictwa medycznego służb mundurowych tj. Szkoły Policji w Słupsku, Wojska Polskiego