Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zaprasza do udziału w programie pacjentów w wieku od 65 roku życia leczonych z powodu chorób układu oddechowego z grupy J40 – J47 zameldowanych na terenie miasta Słupska i powiatu słupskiego.
Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentu tożsamości potwierdzającego miejsce zameldowania oraz zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka lub inną dokumentację na podstawie której będzie można potwierdzić przynależność do grupy ryzyka. Zaświadczenie lekarskie nie będzie wymagane, jeżeli z dokumentacji medycznej posiadanej przez podmiot wykonujący szczepienie będzie wynikać przynależność pacjenta do grupy ryzyka.

Rejestracja od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-15:00 pod numerem telefonu : 59 84 60 615 lub 59 84 60 632

Szczepienie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka  w gabinecie 006 na parterze.

Czy wiesz, że PNEUMOKOKI są najczęstszą przyczyną powstawania:

• zapalenia ucha środkowego,
  • zapalenia zatok,
  • zaostrzenia przewlekłego,
  • zapalenia oskrzeli,
  • zapalenia spojówek,
  • zapalenia otrzewnej,
  • zapalenia stawów.

Do grupy osób szczególnie narażonych na choroby wywołane przez pneumokoki należą:

• osoby po 65 roku życia,
  • osoby cierpiące na choroby przewlekłe układu oddechowego (m.in. POChP), sercowo- naczyniowego i cukrzycę,
  • palacze.