Zadbajmy o serce w słupskim szpitalu

115880 Rok 2018
PRACA DLA LEKARZA Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Porady kardiologa, dietetyka, bezpłatne badania ekg, ciśnienia, poziomu cukru i  to wszystko za darmo 9 kwietnia w Wojewódzkim  Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Na tym jednak nie koniec. Pacjenci  oraz mieszkańcy Słupska będą mogli wziąć udział w wykładzie na temat żywienia w chorobach  układu krążenia.

Dodatkowo szpital zaplanował instruktaż z udzielania pierwszej pomocy  w nagłym zatrzymaniu krążenia,  instruktorzy pokażą jak właściwie uprawiać nordic walking oraz gimnastykę ogólnousprawniającą. Chętni będą mogli obliczyć wskaźnik masy ciała, zmierzyć obwód pasa, WHR- czyli stosunek bioder do pasa.

Kardiolog podpowie jak zadbać o serce i kiedy zgłosić się do lekarza. Pacjenci będą mogli wykonać EKG, na miejscu od razu odczyta  je lekarz.

Akcja zorganizowana zostanie w sali konferencyjnej budynku administracji szpitala przy ulicy Hubalczyków 1.

10.00-14.00

pomiar ciśnienia, tętna, pomiar poziomu cukru, BMI, WHR (pomiar stosunku bioder do pasa)
– porady dietetyka;

– wyznaczanie tętna treningowego