Dzień dla serca w słupskim szpitalu

115883 Rok 2018
PRACA DLA LEKARZA Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Z bezpłatnych porad kardiologa, psychologa i dietetyka mogły skorzystać osoby, które 9 kwietnia odwiedziły słupski szpital.

Celem akcji było przypomnienie wszystkim mieszkańcom Słupska, jak ważna jest profilaktyka, dbanie o własne zdrowie i serce. Niestety, mimo coraz lepszej diagnostyki oraz nowocześniejszych metod leczenia, zapadalność na choroby układu krążenia, wzrasta, zwłaszcza u mężczyzn w średnim wieku.

Podczas Dnia dla serca przypominaliśmy jak ważne jest regularne mierzenie ciśnienia, poziomu cukru we krwi, czy wykonywanie badań EKG oraz jak ważna jest aktywność fizyczna. Uczestnicy Dnia dla serca mogli skorzystać z instruktażu Nordic Walking i wziąć udział w marszu. Jednym z punktów akcji był także wykład na temat „Żywienia w chorobach układu krążenia”. Dodatkowo ratownicy medyczni prezentowali, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc w sytuacji nagłego zatrzymania akcji serca.

Za pomoc w zorganizowaniu akcji serdecznie dziękujemy wykładowcom oraz studentom Akademii Pomorskiej, pani Iwonie Wróblewskiej-Bargowskiej, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Słupsku oraz pani Agnieszce Grochulskiej, kierownikowi Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej.