Światowy Dzień Walki z Rakiem

74468 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Pamiętajmy o badaniach profilaktycznych.

Dzień ten został ustanowiony na Światowym Szczycie Walki z Rakiem w Paryżu w lutym 2000 r. Jego celem jest przypomnienie, jak ważna jest profilaktyka. Lekarze przypominają, że wcześnie wykryte zmiany nowotworowe, dają większe szanse na wyleczenie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. serdecznie zaprasza do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych oraz cytologicznych.
Badanie przesiewowe w ramach ogólnopolskiego Populacyjnego Programu Profilaktyki Raka Piersi jest wykonywane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skorzystać z nich mogą panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii i które nie miały zdiagnozowanego raka sutka.
Badanie wykonywane jest w Pracowni Mammografii przy ulicy Hubalczyków 1 w pokoju 174, pierwsze piętro Blok C. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu: 59 846 01 59 (w godzinach od 8.00 do 14.30) lub 59 846 01 60 (w godz. 14.30 do 18.00).

Z kolei na badanie w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zapraszamy panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie miały wykonanej cytologii. Badanie będzie wykonywane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku przy ul. Hubalczyków 1 w Poradni Ginekologicznej, która znajduje się przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 14. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Na bezpłatne badania nie jest wymagane skierowanie, wystarczy mieć przy sobie dokument z numerem PESEL.

Pamiętajmy, że rak szyjki macicy jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet.