Program „Pomorskie dla Zdrowia” wśród najlepszych

SOR: 17 stany bezpośredniego
zagrożenia zdrowotnego
101 Wczoraj SZPITAL: 461 Pacjenci na
oddziałach
80638 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Program zdrowotny województwa pomorskiego realizowany wspólnie ze szpitalami znalazł się w finale konkursu „Zdrowy Samorząd”. Rada konkursowa spośród 160 samorządowych inicjatyw wybrała 30 najlepszych promujących zdrowy styl życia oraz profilaktykę.

Laureaci wyłonieni zostaną przez radę konkursu, a jeden z projektów otrzyma też nagrodę czytelników serwisów RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl, które zorganizowały konkurs. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek laureatom odbędzie się 8 marca 2018 r. podczas II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Głosowanie trwa do 1 marca.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego został nominowany za realizację projektu „Pomorskie dla Zdrowia”. To program, którego celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Z bezpłatnych badań profilaktycznych, które organizowane były na Jarmarku św. Dominika, a także na plażach w Ustce, Gdyni oraz w Brzeźnie skorzystać mogli zarówno mieszkańcy jak i turyści. Projekt realizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wspólnie ze Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o., Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o., Podmiotem Leczniczym Copernicus Sp. z o.o. oraz Szpitalami Pomorskimi Sp. z o.o. Podczas akcji wykonano 3467 badań, konsultacji i szkoleń, wykryto 548 nieprawidłowości.

Głosować można do 1 marca pod linkiem.