Sukces słupskiego szpitala

68739 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku znalazł się na podium w Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, który opublikowała „Rzeczpospolita”.

Słupski szpital zajął pierwsze miejsce i został Liderem Sieci Szpitali Poziom III, a także uplasował się na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Szpitali Zabiegowych, Wielospecjalistycznych i Onkologicznych. W porównaniu do rankingu z ubiegłego roku, placówka awansowała w górę o 15 miejsc.

– To dla nas ogromny sukces – komentuje wyniki szpitala Andrzej Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. – Sukces nie tylko nasz, ale także całego zespołu pracowników. Nie byłby on możliwy bez zatrudniania wysokiej klasy specjalistów, którzy mają ambicje i stale podnoszą swoje kwalifikacje, a także bez wyjątkowej troski o pacjenta i stawiania na jakość. Nasz szpital stale rozszerza zakres świadczonych usług. Postawiliśmy na rozwój małoinwazyjnych metod leczenia i nowatorskich zabiegów rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych. Nie zatrzymujemy się. W przyszłym roku zamierzamy otworzyć ośrodek autoprzeszczepów szpiku kostnego. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się zrealizować ten cel.

Ranking został przygotowany przez Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości. Ocenie podlegały między innymi jakość świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwa pacjentów, wyposażenie szpitala oraz posiadane przez szpital certyfikaty.

Znamy zwycięzców Rankingu Szpitali 2017