Prezydent Słupska wsparł szpital

115884 Rok 2018
PRACA DLA LEKARZA Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Pół miliona złotych na utworzenie Ośrodka Autoprzeszczepów Szpiku Kostnego  przekaże prezydent Słupska Robert Biedroń.

Decyzję taką podjął wspólnie z radnymi. – Jeżeli uda się nam przeprowadzić tę ważną operację zdrowotną, to będziemy jedynym ośrodkiem, obok Gdańska i Poznania, w tej części Polski, który będzie oferował tak wysokiej klasy leczenie – powiedział podczas konferencji Robert Biedroń, prezydent Słupska – Z dumą mogę ogłosić, że miasto po konsultacjach ze wszystkimi klubami radnych jest gotowe do przekazania pół miliona złotych na rozwój hematologii.

Prezydent zapowiada, że na najbliższej sesji będzie głosowana uchwała w sprawie wsparcia tej inicjatywy.

– Ta decyzja spowoduje, że nasi pacjenci, mieszkańcy Ziemi Słupskiej będą mieli większe poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego i szerszy dostęp do tych świadczeń, a niektórym mieszkańcom damy drugie życie – podkreśla Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. – Za to serdecznie chcielibyśmy panu prezydentowi Robertowi Biedroniowi podziękować. Dziękujemy, że prezydent tak się zaangażował i wspierał nas w tym przedsięwzięciu. Serdecznie dziękujemy także Radzie Miasta.

Jak przekonuje doktor Wojciech Homenda, ordynator oddziału hematologii utworzenie ośrodka autoprzeszczepów jest niezmiernie ważne. –  Liczba chorych wzrasta z miesiąca na miesiąc. Takie centrum da im możliwość leczenia i wyleczenia – podkreśla dr Wojciech Homenda, ordynator i wojewódzki konsultant do spraw hematologii.

Na stworzenie centrum przeszczepów w słupskim szpitalu potrzeba 3 milionów złotych.
Oprócz Słupska przekazanie pieniędzy na ten cel zadeklarował także powiat słupski, który podjął już uchwałę o przeznaczeniu 50 tysięcy złotych.