Ćwiczenia na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym

123333 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Nocna Opieka Chorych

Działania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na wypadek zdarzenia masowego można było obserwować podczas ćwiczeń, które zorganizowane zostały na oddziale. Przeprowadzona została symulacja wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego do szpitala trafiło osiem poszkodowanych osób. W tym trzy w stanie ciężkim. Zobaczyliśmy, jak wygląda identyfikacja poszkodowanych, segregacja medyczna pacjentów, diagnostyka oraz dalsze leczenie.

Celem takich ćwiczeń jest nie tylko doskonalenie praktycznych umiejętności personelu medycznego, ale także przetestowanie opracowanych procedur na wypadek nagłych zdarzeń losowych oraz współpracy wszystkich zespołów, oddziałów szpitalnych, psychologa, a także współpracy z firmami, które świadczą dla szpitala usługi w zakresie ochrony oraz transportu chorych.

Przeprowadzenie ćwiczeń było możliwe także dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji oraz Akademią Pomorską, bo to właśnie studenci Akademii Pomorskiej byli pozorantami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za współpracę.