Przyjdź i zadbaj o swoje zdrowie!

113933 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

13 sierpnia br. akcja Pomorskie dla Zdrowia organizowana przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o. dotrze do Ustki (plaża Wschodnia – sektor 1). Lekarze pielęgniarki i ratownicy medyczni będą czekać na wszystkich zainteresowanych w godzinach 10:00 – 16:00.

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. W programie znajdą się następujące bezpłatne badania i konsultacje: pomiar ciśnienia, cholesterolu i trójglicerydów, poziomu cukru we krwi, konsultacje dermatologiczne – badanie znamion. Będą także szkolenia i pokazy ratownictwa medycznego, słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  oraz pokazy ratownictwa medycznego Szkoły Policji w Słupsku. Animator przygotuje atrakcje dla najmłodszych.

Poprzez projekt Pomorskie dla Zdrowia Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego pragnie zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion, a także nauczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem.