POMORSKIE DLA ZDROWIA 2017

107170 Rok 2016
SOR Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy

ZAPRASZAMY 13 SIERPNIA DO USTKI

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Sp. z o.o.
wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego ZAPRASZA na BEZPŁATNE BADANIA DERMATOLOGICZNE, BADANIA- POMIAR CUKRU, CHOLESTEROLU, TRÓJGLICERYDÓW, POMIAR CIŚNIENIA ORAZ NA POKAZY I SZKOLENIA  RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

termin: NIEDZIELA, 13 SIERPNIA 2017 r.
godziny: 10:00-16:00
miejsce: USTKA (PLAŻA WSCHODNIA – SEKTOR 1)

W ramach akcji odbędą się konsultacje dermatologiczne wraz z możliwością wykonania badania dermatoskopowego zmian skórnych. Celem realizowanego projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.Czerniak to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Wczesne wykrycie pozwala jednak na całkowite wyleczenie aż 90% przypadków.

Poprzez projekt Pomorskie dla Zdrowia pragniemy zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion,a także nauczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem. Stałe zwiększanie świadomości zdrowotnej, zmniejsza lęk przed diagnozą i uzmysławia istotną rolę regularnych badań i konsultacji z lekarzami specjalistami.

W programie znajdą się bezpłatne badania i konsultacje pokazy ratownictwa medycznego:

– konsultacje dermatologiczne- dermatoskopowe badanie znamion,
– badania – pomiar cukru, pomiar ciśnienia,  pomiar cholesterolu, pomiar trójglicerydów,
– szkolenia i pokazy z udziałem ratowników medycznych naszego Szpitala, zespołu ratownictwa medycznego Słupskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, pokazy ratownictwa medycznego służb mundurowych tj. Szkoły Policji w Słupsku, Wojska Polskiego